Uzun Esterli Steroid Siparişi

Uzun esterli steroidlerin temini, vücut geliştirme sporları ile ilgilenen kişilerin, steroid enjeksiyonları konusunda ulaşmak istedikleri ürünlerden biridir. Uzun esterli steroidlerin tıpkı diğer steroidler gibi güvenilir yerlerden temin edilmesi, kişisel sağlık için oldukça önemlidir. Kaliteli olmayan steroidler çok kısa bir sürede vücut sağlığının bozulmasına ve kişinin ciddi sağlık problemleri ile yüz yüze gelmesine neden olmaktadır. Uzun esterli steroid temini taleplerinize, sitemiz aracılığı ile yanıt bulabilirsiniz. Ürün sorgulaması imkanı ile güven ile alışveriş yapabileceğiniz firmamıza, site üzerinde bulunan iletişim kanalları aracılığı ile ulaşabilir ve merak ettiğiniz tüm sorularınızın alanında uzman kadromuz tarafından yanıtlanmasını sağlayabilirsiniz.

Uzun esterli streoidler, vücuttaki testosteron miktarının belirli bir seviyede sabitlenmesine aracı olarak, enjeksiyon aralığının uzamasını sağlar. Bu ama ile kullanılan steroidler, vücut geliştiriciler tarafından sıklık ile tercih edilmektedir. Özellikle hacim arttırma kürlerinin zamana yayılması amacı ile bu tip esterler ile birlikte kullanılması önerilmektedir.

Uzun Esterli Steroid Türleri ve Özellikleri

Uzun esterli steroidler ve sahip oldukları özellikler şu şekildedir:

 1. Ester Decanoate

Ester Decanoate, yarı ömre sahip olan bir ester türevidir. Ati-inflamatuar etkiye sahip olan yağ asidinin yapısal bir türevi olarak oluşturulmuştur. Haftada bir ya da iki haftada bir uygulanması gerekmektedir. Uygulanma dozu tamamlandıktan sonra vücutta uzun süre kalmaktadır.

 • Ester Undesilenat

Sıklık ile Boldenon ile birlikte kullanır. Bu ester türünün kullanımı neticesinde ilaç enjeksiyonu 3-4 haftada bir tekrar edilebilmektedir.

 • Ester Cypionate

Bu steroid türü sıklık ile testosterona bağlanır. Yarı ömrü yaklaşık olarak 12 gündür. Vücut geliştiriciler tarafından en çok tercih edilen steroid türlerinden biridir.

 • Ester Enantat

Testosterona bağlanan ilk esteridir Yarılanma ömrü yaklaşık olarak 10 gündür. İlacın etkisinin kan plazması üzerinde 2 hafta ile 3 hafta arasında değişen aralıkta kalmasını sağlar.

 • Ester Undecanoate

Alanında uzman vücut geliştiriciler tarafından kullanılan bu steroid türü, genel anlamda çok kullanılmamaktadır. 16,5 gün yarılanma ömrüne sahip olan bu steroid, ilacın etkisinin yaklaşık olarak 10 hafta gibi uzun bir sürede dahi görünmesini sağlar. İlacın enjekte edilmesi 10 ile 12 günleri arasında tekrar edilmelidir.

 • Ester Heksahidrobenzilkarbonat

Bu steroid türü kas içine enjekte edildiği takdirde Tranbolon’un uzun etki eden versiyonu gibi davranabilir.

Uzun Esterli Steroidlerin Olumlu Yanları

Uzun esterli steroid kullanımının olumlu etkileri, bu ilaçların sporcular tarafından sıklık ile tercih edilmesini sağlamaktadır.

Uzun esterli steroidler, ilacın içerisinde bulunan testosteron miktarının bir anda vücuda salınmasını engeller. Bu özelliği sayesinde kandaki testosteron seviyesinin dengede kalmasını sağlar. Kısa esterli steroidler her gün ya da iki günde bir enjekte edilmelidir. Ancak uzun esterli steroidler, vücuda steroid salınımını kademeli olarak yansıttıkları için enjeksiyon süreleri arasında oldukça fazla zaman farkı vardır.

Steroid Kullanımı Yasal Mı?

Steroid kullanımının yasal olma durumu, çeşitli hastalıkların tedavisi amacı ile doktor kontrolünde reçete edilen steroid türleri için geçerlidir. Anabolik steroidlerin reçete olmadan satın alınması ülkemizde yasal değildir.

Steroid Kullanımının Bilinen Zararları Nelerdir?

Steroid tüketiminin ispatlanmış zararlı sonuçları oldukça ciddi sağlık sorunlarını ortaya koymaktadır. Ancak bu sağlık sorunları, doz aşımı yapan ve bu doz aşımını uzun süre sürdüren kişiler de görülmektedir.

Steroid kullanımının zararları kısaca şu şekilde özetlenebilir:

 • Kanser türleri
 • Jinekomasti
 • Klitoris büyümesi
 • Testislerin küçülmesi
 • Sivilce ve akne gibi cilt sorunları
 • Ülser başta olmak üzere mide rahatsızlıkları
 • Kalp hastalıkları
 • Dolaşım problemleri
 • Diyabet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir