Ucuz Fiyata Kaliteli Steroid Almak Mümkün Müdür?

Kaliteli steroidin ucuz fiyata satın alınması sürekli olarak anabolik steroid tüketimi gerçekleştiren ya da anabolik steroid tüketimine yeni başlayacak olan kişilerin oldukça merak ettikleri bir konudur. Kişiler kaliteli steroidlerin en ucuz şekilde nereden temin edebileceklerini sürekli olarak araştırmaktadırlar.

Kaliteli steroid içeriklerine rastlamak oldukça zordur. Anabolik steroid piyasasında oldukça fazla miktarda hormon ilacı talebi bulunmaktadır. Bu talep artışını fırsat bilen birtakım kötü niyetli kişiler ya da kurumlar kaliteli içeriğe sahip olmayan ve kullanıldığı takdirde oldukça yıkıcı sonuçlara sebebiyet verebilecek steroid üretimi yapmaktadırlar. Steroid piyasası içerisinde ucuz fiyatlı olarak satılan hormon ilaçlarının büyük bir çoğunluğu kaliteli içeriklere sahip olmayan, kişinin sağlığı üzerinde yıkıcı etkilere neden olabilecek steroidlerdir. Bu neden ile steroid siparişi verilmeden önce, sipariş edilmek istenen hormon ilacının genel anlamda piyasa içerisinde ki fiyatları araştırılmalı ve elde edilen bilgiler neticesinde ortalama fiyatın altında ürün satışı gerçekleştiren sitelerden uzak durulmalıdır.

Anabolik Steroid Nedir?

Anabolik steroid, insan eli ile yapılmış olan kimyasal içeriklere sahip hormon ilaçlarıdır. Bu ilaçlar genel olarak profesyonel olarak spor yapan sporcular ya da amatör olarak spor ile ilgilenerek vücut gelişimlerinin desteklenmesini sağlamak isteyen kişiler tarafından kullanılmaktadırlar.

Anabolik steroidler, birçok farklı çeşitte ilacı bünyesinde barındıran hormon ilaçlarıdır. Bu ilaçlardan hangisinin kullanılacağı, kişinin vücudunda değiştirmek ya da geliştirmek istediği özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Anabolik steroidler genel anlamda vücuda birincil erkeklik hormonu olan ve vücudun erkeksi özelliklere sahip olmasını sağlayan testosteron hormonunun, dışarıdan verilmesini sağlamaktadır. Bu sentetik hormon takviyesi sayesinde vücut içi yağ yakımı hızlanmakta, kas kütlesi hızlı bir şekilde artmakta ve kişi hacim olarak genişlemektedir.

Anabolik Steroid Tüketiminin Zararları Nelerdir?

Anabolik steroid tüketiminin zararlı etkileri bir hayli fazladır. Bu etkiler genel olarak vücudun hormon sisteminin bozulmasından kaynaklı olarak, farklı şekillerde ortaya çıkabilmektedirler.

Anabolik steroidler vücutta gereğinden fazla testosteron hormonunun depolanmasını sağlamaktadırlar. Bu neden ile normal miktarın üzerinde bulunan testosteron hormonu, düzenli artış göstermeye devam ettiği takdirde vücudun çeşitli organlarının yorulmasına ve yorulan organlarda birtakım hasarlar ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Uzun vadeli ve yüksek dozda anabolik steroid tüketiminin bilinen başlıca zararları şu şekildedir:

 • Kadınlarda ses kalınlaşması
 • Aşırı tüylenme
 • Akne ve sivilce gibi cilt sorunlarının ciddi boyutlara ulaşması
 • İktidarsızlık
 • Testislerin küçülmesi
 • Ülser başta olmak üzere diğer mide rahatsızlıkları
 • Kanser çeşitleri
 • Jinekomasti
 • Sperm sayısında azalma
 • Mevcut sperm kalitesinde düşme
 • Hipertansiyon
 • Diyabet
 • Kolesterol
 • İntihara meyil
 • Asabiyet hali

Anabolik Steroidler Nasıl Kullanılır?

Anabolik steroidlerin kullanımı için iki farklı yol bulunmaktadır. Anabolik steroidler iki farklı formda üretilebilmektedirler. Üretildikleri forma göre kullanım yöntemleri de değişiklik göstermektedir.

Anabolik steroidler tablet formunda ya da enjeksiyon formunda üretilebilmektedirler. Tablet formunda olan anabolik steroidler diğer haplar ile aynı şekilde, oral yol ile tüketilmektedir. Enjeksiyon formunda olan anabolik steroidler ise kişinin derisinin altına ya da kasının içine uygulanabilmektedir.

Enjeksiyon formunda üretilmiş olan anabolik steroidler, yağ bazlı ve su bazlı olarak ikiye ayrılmaktadır. Su bazlı olan anabolik steroidler enjeksiyon esnasında kişiye dayanamayacağı kadar büyük acı verebilmektedir.

Anabolik Steroidin Hangi Formu Daha Etkilidir?

Anabolik steroidin hangi formunun daha çok etki gösterdiği oldukça merak edilen bir konudur. Bazı anabolik steroidlerin hem tablet formu hem de enjeksiyon formu üretilebilmektedir. İki türün de aynı amaca hizmet ediyor olmasına karşı enjeksiyon formunda olan anabolik steroidler vücuda daha hızlı bir şekilde yayıldığı için vücut üzerinde ki etkileri tablet formuna göre daha kısa sürede gözlenebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir