Steroid Satan Siteler Güvenilir Midir?

Sitelerde satışı yapılan steroidlerin güvenilirliği, vücudunu geliştirmek isteyen bireylerin ya da vücut geliştirme sporları ile profesyonel olarak ilgilenen sporcuların oldukça önem verdiği bir konudur. Yapısı gereği kullanım dozuna ve şekline dikkat edilmesi gereken steroid, kalitesiz içeriklere sahip olduğu takdirde geri dönüşü olmayan sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Öyle ki bu sağlık sorunlarının bazıları tedavi edilemez boyutlara kadar ulaşmaktadır.

Steroid satışı ülkemizde yasal değildir. Bu neden ile çeşitli sebeplerden ötürü steroid kullanımına ihtiyaç duyan kişilerin, steroid temini için alternatif yollar üretmesi gerekmektedir. Ürünün temini için aracı olan en büyük kanal, internet kanalıdır. İnternet aracılığı ile güvenilir satış kanallarına ulaşarak, steroid temin etmek mümkündür. Ancak steroidin satın alınacağı sitenin özen ile araştırılarak seçilmesi gerekmektedir.

Yurtdışında yer alan bazı ülkelerde steroid satışı yasaldır. Ancak bazı ülkelerde üretilen steroidler “merdiven altı” olarak nitelendirilen bir üretim anlayışına sahiptir. Bu ülkelerin steroid üretimi için kullandıkları içerikler kalitesiz ve insan sağlığına oldukça zararı dokunan içeriklerdir. Bu neden ile ürünün temini için araştırılma yapılırken mutlaka ürün içeriğinin kaliteli olduğu ülkelerin internet sitelerine başvurulmalıdır.

Steroid satışının gerçekleştirilmesi için aracı olacak olan internet sitesine ya da ilgili firmanın sosyal medya platformuna karar verdikten sonra, ürünün güvenilirliğini test etmek amacı ile atılması gereken ilk adım, ürünün seri numarasının kontrol edilmesidir. Ülkeden ülkeye ya da firmadan firmaya değişmek ile birlikte bazı satış sitelerinin içerisinde, ürünün seri numarasının kontrol edilebilmesi amacı ile oluşturulmuş olan ekranlar bulunmaktadır. Bu ekranlar aracılığı alımı gerçekleştirilmek istenen ürünün seri numarasını kontrol ederek, ürünün içeriği ve orijinalliği hakkında net bilgilere ulaşmak mümkündür. İnternet sitesinin içerisinde seri numara sorgulama ekranı bulunmayan siteler dışında da arama motoru aracılığı ile listelenen sonuçlar arasından ürünün seri numarasını sorgulatmak ve aynı netlikte ki bilgilere ulaşmak mümkündür.

Seri Numara Sorgulama Ekranı Güvenilir Mi?

Seri numaranın sorgulandığı ekran, her çeşit ürün için sorgulamaya elverişli olan bir ekrandır. Kullanmak üzere satın aldığımız ürünlerin her biri, birbirinden farklı seri numaralara sahiptir. Bu neden ile üretilen ürünler aynı olsa bile, ürünleri birbirlerinden ayırt etmek amacı ile onlara tanımlanmış olan kodlar farklıdır.

Seri numara sorgulama ekranı tüm ürünlerin bilgilerinin arka planda işlenmiş olduğu bir ekrandır. Bu ekran üzerinden sorgulama yapıldığı takdirde ortaya çıkan sonuçlar güvenilir sonuçlardır. Ürünün seri numarasının kopyalanmış olduğu durumlarda da ekran hata vererek, kişileri olası yanlış kullanımlara karşı uyarmaktadır.

Steroid Ne İçin Kullanılır?

Steroid kullanımı insan vücudunda yaratılıştan itibaren bulunan erkeklik hormonlarının etkisini arttırmak amacı ile gerçekleştirilmektedir. Bu kullanım sayesinde vücudu daha çok testosteron hormonu girişi sağlanarak, mevcut kas kütlesini arttırmak ve yeni kas gelişimini hızlandırmak amacı ile kullanılmaktadır.

Tedavi amacı ile kullanılan kortikosteroidler ise vücutta gelişen inflamasyonları ortadan kaldırmaktadır. Bu steroid çeşitlerinin kullanımı doktor tarafından reçetelendirildiği için yasaldır.

Steroid Kullanımının Zararları Nelerdir?

Steroid kullanımının yan etkileri hem kortikosteroidler hem de anabolik steroidler için geçerli olan bir durumdur. Her iki steroid çeşidinde de uygun doz ve kullanma talimatına uyulmadığı takdirde vücutta çeşitli sağlık sorunları ortaya çıkmaktadır. Ortaya çıkabilecek olası sağlık problemleri genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Aşırı tüylenme
 • Sivilce ve akne gibi cilt sorunları
 • Kanser
 • Karaciğer yetmezliği
 • Böbrek hastalıkları
 • İktidarsızlık
 • Jinekomasti
 • Kalp hastalıkları
 • Tansiyon
 • Kolesterol
 • Diyabet

Spor Müsabakalarında Steroid Kullanımı Yasal Mı?

Steroidin kullanımının spor müsabakalarına uygun olma durumu, haksız rekabete sebep olması ve sporcu ahlakına uymaması sebebi ile spor yönetimleri tarafından yasaklanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir